Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

ice is food certyfikowany lód spożywczy
Od 2006 roku obowiązuje w Polsce Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Ustawa ta zastąpiła ustawę z 11 maja 2001 roku o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia. W myśl ustawy z 2006 roku kto nie wdraża w zakładzie produkcji lub obrotu żywnością zasad systemu HACCP- wbrew obowiązkowi określonemu w art.5 rozporządzenia WE nr 852/2004 w sprawie higieny środków spożywczych- podlega karze grzywny (art. 100 ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia).
Ustawa ma charakter ramowy, reguluje w sposób kompleksowy warunki konieczne do zapewnienia bezpieczeństwa żywności na wszystkich etapach łańcucha żywnościowego. Producent który wdraża i stosuje dodatkowe systemy jakości sprawia, że produkt jest bezpieczny dla konsumenta, który może mieć pewność, że wybierając go dokonuje słusznego wyboru.
Certyfikowany lód w kostkach robi różnicę

Certyfikowany lód w kostkach robi różnicę

Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy lodem wyprodukowanym przemysłowo, a w warunkach domowych – wyjaśnia Piotr Lewiński, technolog żywności.
Lód w kostkach w sprzedaży detalicznej
Choć mamy już trzecią dekadę XXI wieku, jeszcze kilka lat temu nikt z nas nie myślał o tym, że w upalne dni nieodzownym produktem podczas delektowania się napojami chłodzącymi będzie lód w kostkach, który będziemy mogli nabyć w każdym sklepie spożywczym bądź na stacjach benzynowych.

Czytaj więcej »
Czy dodawanie lodu do napoju może być szkodliwe dla zdrowia?

Czy dodawanie lodu do napoju może być szkodliwe dla zdrowia?

W wielu publikacjach pojawia się stwierdzenie, że dodawanie do napojów lodu, który czyni je bardzo zimnymi może, zwłaszcza w upalne dni, spowodować podrażnienie gardła i strun głosowych. Nie sposób z tym dyskutować – pod tym kątem wygrywają ciepłe napoje, które nie przyczynią się do tego rodzaju dolegliwości i mają zdecydowanie lepszy wpływ chociażby na układ trawienny. Wszyscy mamy tego świadomość, jednak lód w kostkach i tak jest i będzie przez nas używany.
I tu pojawia się kwestia wyboru tego bezpiecznego, który nie zafunduje nam innych dolegliwości – tych ze strony układu pokarmowego.

Czytaj więcej »

Stowarzyszenie Producentów
i Operatorów Certyfikowanego Lodu Spożywczego, Numer KRS: 0000784552,
REGON: 383424111, NIP: 7010927104
00-630 WARSZAWA, ul. POLNA 24 lok. 7

logo lód spożywczy certyfikowany
pl_PLPolish